.

Sídlo:
Předměstská 286, 507 43 Sobotka
IČO: 25988417, Č.ú.: 996289309/0800

Kancelář:
Předměstská 286; 507 43 Sobotka
tel.: +420 493 720 546
e-mail: opspcr@seznam.cz

Identifikátor datové schránky: 2rbzcq6

Úřední a konzultační hodiny:
Po 8.00-11.00/12.00-15.00
Čt 8.00-11.00/12.00-15.00
Svatojánská pouť 2011 v Malechovicích

Svatojánská pouť připravená Občanským sdružením Malechovice (OSM) ve spolupráci a za finanční podpory OPS Český ráj k poctě patrona obce sv. Jana Nepomuckého se letos konala v předvečer jeho svátku v sobotu 14. května.

Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení

Více fotografií z poutě najdete zde.

Souběžně s Valnou hromadou OSM probíhal program pro děti. Šikovná Zuzana Hofmanová z Jičína byla ve své tvůrčí dílně dětmi oblopena po celé odpoledne. Děti navlékaly korále, kreslily, vystřihovaly, dívenkám Zuzka zaplétala stužky do vlasů. S dokonale vypulírovaným vozíkem taženým elegantním párem koní Denisou a Kartágem přijeli ze Sobotky zkušení vozkové Jarmilka Ječná a Pavel Matouš. Fronta na svezení nebrala konce. Zajímavé povídání o měření vody v Podtroseckých údolích měl připravené pan Miroslav Flanderka z Podsemína. Vojenský stan postavený obětavými libošovickými hasiči se proměnil ve stan divadelní. Pohádku O hloupém království přijeli zahrát pro radost malých i velkých diváků Čmukaři z Turnova. Nevšední hudební zážitek připravil poutníkům O. V. J. z Liberce. Prosluněným údolím zněl dixieland, povídalo se i tančilo. Poutníkům chutnal báječný hovězí guláš, uvařený jazzovým mágem Františkem, domácí klobásky i koláčky, vše z produktů z Českého ráje. Ke spokojenosti přispělo i dobré točené pivo, káva, šťáva i víno. Především však krásné jarní počasí.

Za příjemný májový den je třeba poděkovat všem, kteří se o jeho zdařilý průběh zasloužili. Nezištnou pomoc tradičně poskytli představitelé Obecních úřadů v Libošovicích a Mladějově zapůjčením a odvozem stolů a lavic. Za půjčení a postavení stanu děkujeme i hasičům z Libošovic. Pouť by se nedala uspořádat bez velkorysé vstřícnosti majitele bývalé hospody Na Písku a nadšení členů OSM. Příznivé počasí a hojná účast poutníků, toť pro organizátory odměna největší.

Říká se, pořádá-li se něco poprvé, jde o dobrý nápad, podruhé o opakování dobrého nápadu, potřetí se teprve začíná zakládat tradice. Již nyní si vás dovolujeme pozvat na příští čtvrtou Svatojánskou pouť do Malechovic. Koná se v sobotu 19. května 2012. Více informací získáte na www.malechovice.cz.

Alena Pospíšilová
předsedkyně OSM


Nově vložené dokumenty
Novinky
17.01.2019: Přednáška s prezentací "Keltský valový areál u Markvartic"
17.12.2018: PF 2019

 

 

Pohodové, klidné svátky , pevné zdraví, pohodu a spokojenost do roku 2019

Vám přeje

kolektiv pracovníků

Obecně prospěšné společnosti pro Český ráj

 

                                                                                                                 


17.12.2018: Nová kampaň Venkov je náš domov

Dovolte, abychom  Vám představili novou kampaň s názvem Venkov je náš domov, kterou spustila Národní síť Místních akčních skupin a jejímž hlavním kanálem je webová stránka www.mistniakcniskupiny.cz. Najdete zde výběr těch nejlepších projektů z českého venkova, které vznikly díky podpoře Místních akčních skupin. 

 

 


17.12.2018: Pozvánka na štědrodenní zpívání do Markvartic
15.12.2018: Harmonogram výzev pro IROP - CLLD na rok 2019
Archiv novinek
SPOLUFINANCOVÁNO EVROPSKOU UNIÍ, EVROPSKÝM ZEMĚDĚLSKÝM FONDEM PRO ROZVOJ VENKOVA:
EVROPA INVESTUJE DO VENKOVSKÝCH OBLASTÍ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl